czyli wprowadzenie do medytacji ignacjańskiej - medytacji według metody świetego Ignacego z Loyoli założyciela jezuitów
Blog > Komentarze do wpisu

Modlitwa w drodze - Pray as you go

http://www.modlitwawdrodze.pl/

jak korzystać

Każda proponowana przez nas modlitwa rozpoczyna się krótkim wprowadzeniem do rozważanych treści. Następnie kilka minut spokojnej muzyki pozwala choć częściowo wyciszyć się, uspokoić i zrelaksować, by móc stanąć przed Bogiem z otwartością na Jego Słowo.

Kolejnym elementem jest Ewangelia z konkretnego dnia. Do fragmentu Słowa Bożego dostajemykilka pytań, które mają pomóc w osobistej refleksji. Między poszczególnymi częściami odnajdziemy czas na własne przemyślenia. Powtórnie usłyszane wersety z Ewangelii będziemy mogli odczytać już zupełnie inaczej, głębiej, z realnym odniesieniem do własnego życia. Na koniec, przy dźwiękach muzyki, możemy podsumować rozważane treści. Całość modlitwy zajmuje niewiele ponad 10 minut.

Gdzie się modlić? Wszędzie! W drodze do szkoły, na studia, do pracy. Stojąc w korkach, jadąc tramwajem czy autobusem. Jeśli chce się naprawdę odnaleźć Boga, to każde miejsce jest odpowiednie.

Jak to wygląda od strony technicznej? Wystarczy pobrać zamieszczone przez nas pliki i skopiować na odtwarzacz mp3, telefon komórkowy lub inne urządzenie odtwarzające format mp3. Pobrać można każdy plik pojedynczo lub całość w paczce na cały tydzień. Można też oczywiście modlić się w ten sposób przed komputerem.

niedziela, 24 kwietnia 2011, magistero

Polecane wpisy

Komentarze
2013/03/27 15:51:08
Ja się modlę próbując uruchomić program do pitów... ehh... co za zmora i kara boska!???!?!?!
-
mojawiara2015
2015/09/22 16:26:44
Czy jest wersja dla dzieci? Tak jak Pismo Święte ma swój odpowiednik i jest np.: biblia dla dzieci
WawaMAGIS Stronę monitoruje stat24