czyli wprowadzenie do medytacji ignacjańskiej - medytacji według metody świetego Ignacego z Loyoli założyciela jezuitów
niedziela, 24 kwietnia 2011

http://www.modlitwawdrodze.pl/

jak korzystać

Każda proponowana przez nas modlitwa rozpoczyna się krótkim wprowadzeniem do rozważanych treści. Następnie kilka minut spokojnej muzyki pozwala choć częściowo wyciszyć się, uspokoić i zrelaksować, by móc stanąć przed Bogiem z otwartością na Jego Słowo.

Kolejnym elementem jest Ewangelia z konkretnego dnia. Do fragmentu Słowa Bożego dostajemykilka pytań, które mają pomóc w osobistej refleksji. Między poszczególnymi częściami odnajdziemy czas na własne przemyślenia. Powtórnie usłyszane wersety z Ewangelii będziemy mogli odczytać już zupełnie inaczej, głębiej, z realnym odniesieniem do własnego życia. Na koniec, przy dźwiękach muzyki, możemy podsumować rozważane treści. Całość modlitwy zajmuje niewiele ponad 10 minut.

Gdzie się modlić? Wszędzie! W drodze do szkoły, na studia, do pracy. Stojąc w korkach, jadąc tramwajem czy autobusem. Jeśli chce się naprawdę odnaleźć Boga, to każde miejsce jest odpowiednie.

Jak to wygląda od strony technicznej? Wystarczy pobrać zamieszczone przez nas pliki i skopiować na odtwarzacz mp3, telefon komórkowy lub inne urządzenie odtwarzające format mp3. Pobrać można każdy plik pojedynczo lub całość w paczce na cały tydzień. Można też oczywiście modlić się w ten sposób przed komputerem.

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 288
WawaMAGIS Stronę monitoruje stat24